Auktion i Division i - förblir platt för halvan i besittningen av arvtagare?

Fråga:

Jag försöker förklara vad jag vill fråga. Jag hoppas det är förstås vad jag menar... Det är om två syskon som har ärvt en fastighet själv men förstår inte. En bror vill hålla huset, men syster vill sälja den. Man kan hålla på någon lösning, och nu syster har hotat med en auktion av uppdelningen av. Innebär att, att syster auktioneras ut endast sin del av fastigheten eller att fastigheten kommer att auktioneras ut och bror då skulle få hälften av det? Har en lagliga anspråk på denna auktion syster?

Svar:

Detta anger att egenskapen är utnyttjas, och fördelas intäkterna bland arvingarna. Fastigheter så säljs!

Hotet om arvingen bör ta på allvar den andra sidan, eftersom det finns i tillägg endast möjligheten som tilldelats co arvtagerskan, ASAP - mot kommuner förändringen som den gemensamma arvtagaren i landet registreras när en ensam ägare anges.

Detta är tyvärr vanligt arv tvister i sådana fall.

  • Relaterade Frågor

  • Höger i första vägran gemensamma arvtagare på auktion i Division i till högstbjudande?

  • Min bror har ett hus byggt i föräldrarnas land, intäkterna delas i en Teilungsaufhebungs auktion lika?

  • Vad vi auktioneras ut på Teilungsversteiergung?

  • Arv av en del av vill inteckning på ärvda huset

  • Auktionen av avdelningen fungerar på en tomt på en egen community?

  • Hyresvärden rättsligt skydd på kort sikt komplett med misstänkta tidig användning

  • Partiell inteckning anges på en make vid köpet.

  • Byta quiltat tyg vykort

  • Varför USA konsumerar mest olja?

  • Använd Office som en platt förklaring Division

  • Gemenskapen av arvingar Division auktion/marknadsvärde/lägsta bud

  • Kan verka gemensamma arvtagare Division auktion av endast en tomt?

  • Auktion av del av

  • Kan jag begära auktion?

  • Hur är det i en auktion när huset med en inteckning är laddad?

  • Kan någon hålla en auktion?

  • Auktion förhindrar vn arvingar, om låsning skyldigheter påstås?

  • Vem är en platt karaktär i The Princess Bride?

  • Hur mycket skulle en numrerad och signerad utskrift vara värt upphovsrättsligt Leila Platt av 1987?